UWAGA RODZICE!!!

Szanowni Rodzice !

Na podstawie komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020r., w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 110 w Łodzi, informuje o zawieszeniu na dwa tygodnie, tj. od dnia 12.03.2020r do 25.03.2020r zajęć dydaktyczno – wychowawczych. 12.03.2020r i 13.03.2020r to dni, w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze a jedynie zajęcia opiekuńcze. Rodzicu ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, jeśli masz możliwość pozostawienia dziecka w domu – nie przesyłaj go do szkoły.
Od poniedziałku 16.03.2020r. uczniowie nie przychodzą do szkoły. Zajęcia i obiady w szkole będą zawieszone na 2 tygodnie. Proszę na bieżąco śledzić informacje przekazywane przez dziennik elektroniczny, MEN, GIS oraz Ministerstwo Zdrowia.
Jednocześnie proszę rodziców o zachęcanie dzieci do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. MEN na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp o tych zasobów jest bezpłatny.
Rodzicu – jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie ZUS. Proszę o rygorystyczne przestrzeganie w domu zasad higieny. Jednocześnie informujemy , że odwołane są wszelkie spotkania i konsultacje z rodzicami. Proszę pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Z poważaniem
Sławomir Ruciński
Dyrektor SP110