Finał Turnieju klas IV o Puchar Dyrektora Szkoły

W piątek 14-06-2019 r. oficjalnie zakończyliśmy Turniej klas IV o Puchar Dyrektora Szkoły. Uczestniczyło w nim 110 dzieci z klas IV. Przez trzy miesiące rozegraliśmy 30 meczy: w siatkówkę rzucaną, dwa ognie i mini piłkę nożną. Turniej wymagał zaangażowania i współpracy wszystkich uczniów w klasie. Każdy mógł się pokazać i zrobić coś dobrego dla społeczności klasowej. Jedni grali, drudzy tańczyli inni wspierali swoją drużynę przygotowując transparenty, hasła, okrzyki czy po prostu kibicowali całym sercem.

Puchar Dyrektora Szkoły trafił do klasy IV e, która uzyskała ogółem 31 punktów i tej klasie dedykowany był otwór Queen „We are the champions”.

Tylko jeden punkt mniej 30 punktów – zdobyła klasa IV b, klasa IV a 25 punktów,

klasa IV c – 20 punktów i klasa IV d -14 punktów.

Dzięki pomocy i wsparciu rodziców, SM Chojny, TPD, każdy uczeń z klasy IV podczas uroczystości związanej z podsumowaniem wyników otrzymał upominek, nagrodę, a zawodnicy medale i dyplomy.

Wszystkim dzieciom należą się ogromne podziękowania za wytrwałość i sportową walkę zgodną z zasadami fair play, za zaangażowanie i współpracę, za ogrom emocji, które z każdym kolejnym meczem narastały. Mamy nadzieję, że przez ten czas dzieci dobrze się bawiły i zyskały nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

Najważniejsze jest aby dzieci zapamiętały, że pozytywne emocje sportowe mogą być lekarstwem na lęk i depresję.

Inicjatorem i organizatorem turnieju: „Nauka przez zabawę” był nauczyciel wychowania fizycznego p. Halina Płuciennik.