Office 365 w naszej szkole

Z radością informuję, że Nasza Szkoła bierze udział w programie Office 365. Projekt ten  pozwala na darmowy dostęp nie tylko do oprogramowania biurowego, ale także innych przydatnych funkcji (jednolita poczta, dostęp do chmury itp.). Obecnie trwa I etap wdrażania tego programu. Wkrótce Nasze Pociechy otrzymają zgody, których podpisanie jest niezbędne do udziału w tym projekcie. Poniżej list z Wydziału Edukacji, miłej lektury.

Michał Lipiński

 

Szanowni Państwo,

Z ogromną satysfakcją informuję, że możemy rozpocząć 1 etap wdrażania oprogramowania OFFICE 365  w łódzkich placówkach oświatowych. 

Drodzy Państwo, jak wiecie oprogramowanie OFFICE 365, które miasto kupiło w celu ujednolicenia systemu informatycznego oraz sposobu zarządzania i komunikacji w łódzkiej edukacji zawiera w sobie dwa warianty użytkowania:

  • Wariant ON – LINE to znaczy korzystanie z najnowszych wersji aplikacji wchodzących w skład oprogramowania OFFICE 365 wraz z niezliczoną ilością usług stanowiących niezastąpione narzędzie  w Waszych menadżerskich rękach oraz w pracy dydaktycznej nauczycieli z uczniami i ich rodzicami, wymagający dostępu do Internetu.
  • Wariant OFF – LINE (stanowiący uzupełnienie wariantu ON – LINE) to znaczy korzystanie z najnowszych wersji aplikacji wchodzących w skład oprogramowania OFFICE 365 na każdym komputerze służbowym będącym na stanie placówki, którego parametry umożliwią bezpośrednie ich zainstalowanie.

Te dwa warianty to dostęp dla nas wszystkich do usług i aplikacji w OFFICE 365 dedykowanych specjalnie dla edukacji. Wszyscy będziemy mogli korzystać, między innymi z:

  • jednorodnej poczty e-mail,
  • wirtualnego dysku OneDrive o pojemności 1TB dla każdego,
  • nowoczesnych narzędzi do komunikacji i współpracy w chmurze, dostępnych w dowolnym miejscu  i  czasie, z dowolnego urządzenia,
  • aplikacji edukacyjnych np. takich jak: Microsoft Teams, OneNote Class Notebook, Forms,
  • pełnej wersji pakietu Office do instalacji na 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach do użytku prywatnego.

Oprócz popularnego pakietu biurowego, za pomocą którego można tworzyć dokumenty indywidualnie, OFFICE 365 stwarza szansę na tworzenie dokumentów zespołowo. Umożliwia korzystanie z bezpiecznej poczty z zastosowaniem ujednoliconych adresów, tworzenie interaktywnych multimedialnych publikacji, uruchomienie szkolnego kanału filmowego, organizowanie telekonferencji, stworzenie szkolnej strony internetowej – bez kosztów hostingu, wspieranie lekcji poprzez e-learning i współpracę on-line.

Z poważaniem,
w uzgodnieniu z p.o. zastępcy dyrektora Wydziału Edukacji
Jarosławem Pawlickim.
Natalia Czepiczek
Oddział Organizacji Szkół Publicznych
Wydział Edukacji
Departament Spraw Społecznych
Urząd Miasta Łodzi